Görüntülü Pazarlama

Görüntülü Pazarlama Nedir?

Görüntülü pazarlama fotoğraflar videolar ve diğer görsel elementlerin yardımıyla bir ürünün değerinin arttırılıp pazarlanmasıdır.

İş dünyası neden görüntülü pazarlamaya doğru kayıyor?

İş dünyası neden görüntülü pazarlamaya doğru kaymasının çok büyük bir sebebi, ellerimizdeki telefonlarda ve tabletlerde kullandığımız teknoloji ile ilgilidir.

Görsel bir görüntüyü anlaması kolay ve hızlıdır. Gözlerimiz, amacımız olsun ya da olmasın, görsel imgelere durup bakmaya zamanını ayırır. Ve dikkatimizi çeken bu görüntüler, tıklamalarımızı alır.

Pera Digital ile Görüntülü Pazarlama Çözümlerini Deneyin, Farkını Görün..

Görüntülü Pazarlama Neden Önemlidir?

Görüntülü iletişim, büyük metin formatlarını okumaya vakti olmayan yoğun insanları çekmek için son derece önemlidir. İnsanlara bilgileri sindirmek için kolay bir yol sağladığından, içeriği anlamaları ve hatırlamaları daha olasıdır.

Görüntülü Pazarlama, mesajı insanların uzun vadeli bellek bankalarına yazmanın en kolay yoludur. Bu sadece mesajı işlemek ve saklamamıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bizi duygusal olarak da etkiler. Görüntülü Pazarlama duygularımızı karıştırdığından, dürtüsel hareket etme ihtimalimiz daha yüksektir.

Uzun uzun konuşulabilecek birçok görsel pazarlama avantajı var. Ancak en temel olarak görüntülü pazarlama, kullanıcıların bilgiyi daha hızlı emmelerine ve içerikle hızlı bir şekilde etkileşime girmelerine yardımcı olur. Bu nedenle bir tüketici markanızı bir rakibin üzerinde görecek  ve şirket içi duyguları çağrıştırarak şirketinizi hatırlayacaktır. Bu, çeşitli sosyal ağlarda meydana gelen tüm değişikliklerle daha da kanıtlanmıştır. Her şeyden önce, Facebook, Snapchat, Pinterest ve Instagram’ın hepsinin ortak bir yanı var – hepsi bir görsel içerik paylaşım sitesi