Arama Motoru Pazarlaması

Arama Motoru Pazarlamacılığı nedir?

Arama motoru pazarlamacılığı, işinizi giderek rekabetçi bir pazarda büyütmenin en etkili yollarından biridir. Arama motoru pazarlamacılığı, arama motoru sonuç sayfalarında görünen ücretli reklamları kullanarak bir işletmenin pazarlanması pratiğidir. Arama Motoru Pazarlamacılığı ile Google Bing gibi arama motoru kullanıcıları belirli ürünleri araştırırken işletmenizin ürünlerinin sonuçların yanında gözükmesini sağlarsınız.

Pera Digital ile Arama Motoru Pazarlama Çözümlerini Deneyin, Farkını Görün..

Arama Motoru Pazarlamasının Faydaları

  1. Arama Motoru Pazarlaması, hedef kitlenin dikkatini doğru zamanda yakalar.

Araştırmalar, çevrimiçi araştırma yapan kişilerin yüzde 90’ının tam olarak ne aradıklarını bildiğini göstermektedir. Aksi takdirde, hedeflediğiniz anahtar kelimeleri kullanmamış olurlar. Bu, içeriğinizi ve reklamlarınızı, yüksek fiyatlı bir hedef kitleyi , yani sizinki gibi teklifleri etkin bir şekilde arayan bir kitleyi, düşük maliyetle ve bunları dayatmak zorunda kalmadan elde ettiğiniz anlamına gelir.

  1. Uygulaması kolay ve hızlıdır

Arama Motoru Pazarlaması kampanyası kurmak hızlı ve kolaydır. Bir kampanyanın tam etkisini görene kadar biraz zaman geçmesine rağmen, oldukça esnek ve yapılandırılabilir ve birkaç saat içinde kurulabilir.

Değişiklikler geçici olarak yapılabilir, böylece web sitesi içeriğinizi, anahtar kelimelerinizi ve kitlenizin davranışları etrafında harcama yapabilirsiniz.

  1. Ölçülebilir

Arama Motoru Pazarlaması, anahtar kelime karışımınızı, harcadığınız tutarı ve kullandığınız içeriği sürekli olarak optimize edebilmeniz için hassas bir başarı takibi ve derinlemesine kampanya analizi yapılmasını sağlar.

Amacınız ne olursa olsun, bu pazarlama ve reklam kanalından ne kadar değer ürettiğinizi tam olarak söyleyebilir ve bu nedenle bütçeleme söz konusu olduğunda daha etkili kararlar alabilirsiniz.

  1. Marka bilinirliğini artırmaya yardımcı olur

Arama Motoru Pazarlaması sadece web sitelerinize nitelikli trafik oluşturmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda marka bilinirliğinizi de artırabilir.

Arama motorlarında ürün veya hizmet sıralamanız ne kadar yüksek olursa, tüketiciler web sitenizi daha çok ziyaret edip sizi tercih eder, hatta tekliflerinizi önerir.

Zaman içinde, potansiyel müşterilerinizin arama terimlerinin, size aşina oldukları ve sizi güvenilir bir danışman veya sağlayıcı olarak gördükleri için markanızla daha fazla alakalı hale geldiğini fark edeceksiniz.