Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal Medya Pazarlaması nedir?

Sosyal medya pazarlaması, her boyuttaki işletmelerin potansiyel müşterilere ulaşması için güçlü bir yoldur. Müşterilerinizin sosyal medya aracılığıyla markalarla etkileşim halindedirler ve siz de Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest gibi sosyal platformlar aracılığıyla kitlenizle konuşmuyorsanız, onları kaçırıyorsunuz! Sosyal medya pazarlamada size kayda değer bir başarı getirebilir, ayrıcalıklı marka savunucuları oluşturulabilir ve hatta satışları artırabilir.

Pera Digital ile Sosyal Medya Pazarlama Çözümlerini Deneyin, Farkını Görün..

Sosyal Medya Pazarlamasının Faydaları

      1.Marka Değerinizi Arttırır

Sosyal medya ağlarınız  , markanızın sesine ve içeriğine yönelik yeni pazarlama kanallarıdır. Bu yeni kanallar önemlidir çünkü sizi yeni müşteriler için daha kolay ve daha erişilebilir hale getirir ve sizi mevcut müşteriler için daha tanıdık ve tanınabilir kılar.

      2. Geliştirilmiş Marka Sadakati

Sosyal medya kanallarına katılan markalar müşterilerinin sadakatinden daha memnun kalıyor. Rapor şu sonuca varıyor: “Şirketler, kitle ile bağlantı kurarken sosyal medyanın onlara sağladığı araçlardan yararlanmalı. Stratejik ve açık bir sosyal medya planı tüketicilerin markaya sadık olmaları yönünde önemli bir rol oynayacaktır.”

       3. Daha yüksek dönüşüm oranları

Sosyal medya pazarlaması, bir kaç farklı şekilde daha yüksek dönüşüm oranlarıyla sonuçlanır . Sosyal medya kanallarında etkileşime girmenin markaları daha insancıl ve doğal hale getirdiği gerçeği vardır.